شماره های تماس
02144067947 – 09128051786
شماره های تماس: 02144067947 – 09128051786 | info@poranpey.com
استفاده از میکروپایل برای پایداری دائم شیب

استفاده از میکروپایل برای پایداری دائم شیب

استفاده از میکروپایل برای پایداری دائم شیب

 

MICROPILES FOR COMBINED DEEP SLIP AND STRUCTURAL LOADING

 

 

خلاصه مقاله

استفاده از میکروپایل های تزریقی به حالت A شکل به عنوان یک راه حل برای پایداری شیب ها مسئله دار به خوبی در ادبیات فنی در سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفته اند. به طور تیپیک، این میکروپایل ها به عنوان میکروپایل هایی در شیب بالادست و پایین دست در محل عبور پوش گسیختگی نصب می شوند و سر آن ها داخل یک فونداسیون یا کپ بتنی قرار میگیرد. علارغم استفاده بسیار آن ها در این زمینه در یرایر جهان، استفاده آن ها در کویینزلند استرالیا محدود می باشد.

دپارتمان حمل و نقل و جاده های اصلی کویینزلند (TMR) که بالای ۳۳۳۵۳ کیلومتر از جاده های اصلی زیر نظر آن ها می باشد، به صورت سنتی هنوز از روش های مرسوم نیلینگ و یا سولجر پایل در شبکه جاده ای خود جهت پایداری شیب استفاده می کنند.

اما، اتفاقات آب و هوایی شدیدی که در سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ به وقوع پیوست، چندین گسیختگی و ناپایداری شیب اتفاق افتاد ک هاین امر توجه مهندسان را به استفاده از میکروپایل معطوف کرد و این روش به عنوان پایداری موقتی شیب ها مطرح گردید.

از زمان معرفی روش اجرای میکروپایل ها جهت پایداری شیب در سال ۲۰۱۱، TMR متعاقبا مجوز استفاده از میکروپایل ها به عنوان روش دائمی جهت پایداری شیب را در پروژه بازسازی شیب جاده گاتن کلیفتون و کین کین صادر نمود. استفاده این طرح تحت بررسی ها و طراحی ها و کنترل های دقیق طراحی و اجرا سازمان مربوطه قرار گرفت.

ابزارگذاری های دقیق و مانیتور کردن لحظه ای این پروژه ها اساس تایید استفاده از این روش در استرالیا بود به طوریکه با توجه به این پروژه تصمیم گرفته می شد که آیا می توان از روش اجرای میکروپایل در پایداری دائمی شیب های مربوط به شبکه جاده ای TMR استفاده کرد یا خیر.

 

این مقاله بررسی می کند:

در مطالعه حاضر استفاده از میکروپایل ها با رادهای توخالی با چینش A شکل برای بهسازی و ترمیم دائمی پایداری دو شیب بزرگ جاده گاتن کلیفتون و کین کین در شهر کویینزلند استرالیا مورد بررسی و آزمایش قرار می گیرد. در شیب جاده کین کین سازه میکروپایل علاوه بر پایداری شیب که پوش گسیختگی عمیقی داشت، وظیفه تحمل سربار ناشی از یک دیوار حائل ۱.۵ متری که در طول بسیار زیادی از مسیر وجود داشت را نیز بر عهده دار بود. 

میکروپایل ها با چینش A شکل در تصویر زیر آورد شده است. مطالعه این مقاله به علاقه مندان میکروپایل برای استفاده در راهسازی پیشنهاد می گردد.

 

استفاده از میکروپایل برای پایداری دائم شیب

 

استفاده از میکروپایل برای پایداری دائم شیب

 

استفاده از میکروپایل برای پایداری دائم شیب

 

دانلود مقاله استفاده از میکروپایل برای پایداری دائم شیب

[fusion_button link=”https://poranpey.com/wp-content/uploads/2020/04/Micropiles-for-Combined-Deep-Slip-and-Structural-Loading-Herse-et-al.pdf” color=”custom” size=”large” type=”” shape=”” target=”_self” title=”” gradient_colors=”#ff8800″ gradient_hover_colors=”#0c00ff” accent_color=”#000″ accent_hover_color=”#fff” bevel_color=”” border_width=”” shadow=”” icon=”” icon_divider=”yes” icon_position=”left” modal=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””]MICROPILES FOR COMBINED DEEP SLIP AND STRUCTURAL LOADING[/fusion_button]

با دیگران به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *