شماره های تماس
02144067947 – 09128051786
شماره های تماس: 02144067947 – 09128051786 | info@poranpey.com
تحلیل اثر شکل میکروپایل موجی-شکل

تحلیل اثر شکل میکروپایل موجی-شکل

تحلیل اثر شکل میکروپایل موجی-شکل روی ظرفیت باربری محوری میکروپایل به کمک تست های آزمایش سانتریفیوژ

 

Analysis of the shape effect on the axial performance of a waveform micropile by centrifuge model tests

 

چکیده مقاله

 

تحلیل اثر شکل میکروپایل موجی-شکل روی ظرفیت باربری محوری میکروپایل
مدل سنتی در شکل بالا مورد a و مدل میکروپایل موجی-شکل مورد b می باشد.

 

نوع جدیدی از میکروپایل معروف به میکروپایل موجی-شکل جهت بهبود و افزایش ظرفیت باربری میکروپایل های سنتی و مرسوم توسعه داده شده است.

میکروپایل موجی-شکل یا Waveform Micropile دارای دوغاب شبیه شکل بالا می باشد به صورتی که در قسمت هایی جهت بزرگ شدن قطر دوغاب از تکنیک جت گروتینگ روی شفت استوانه ای میکروپایل استفاده شده است.

تحقیقات قبلی در این زمینه مشخص کرده اند که میکروپایل موجی-شکل از سرعت اجرای بالاتری نسبت به میکروپایل های سنتی برخوردار است و همچنین به دلیل افزایش اصطکاک جداره دوغاب با خاک ظرفیت باربری بالاتری نسبت به میکروپایل های سنتی دارند.

در این تحقیق چندین آزمایش سانتریفیوژ روی میکروپایل های موجی-شکل با انواع شکل موجی دوغاب انجام گرفت تا رابطه میان چینش برآمدگی ها و مکانیسم ظرفیت باربری این نوع میکروپایل تعیین شود.

رابطه نشست-بار و مکانیسم انتقال بار این نوع میکروپایل با توجه به نتایج ۶ تست شامل ۳ میکروپایل موجی-شکل به همراه یک برامدگی در عمق های مختلف، یک میکروپایل موجی شکل با چندین برآمدگی در طول میکروپایل و ۲ میکروپایل به همراه فقط حالت استوانه ای شکل مانند میکروپایل های مرسوم مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج آزمایشات نشان داد که ظرفیت باربری نهایی میکروپایل موجی-شکل بیشتر از دو برار میکروپایل سنتی می باشد. نرخ افزایش ظرفیت باربری در میکروپایل های موجی-شکل با توجه به شکل موج ها و چینش برآمدگی ها متفاوت بودند.

همجنین میزان سهم مشارکت اصطکاک جداره و مقاومت انتها میکروپایل موجی-شکل بسته به شکل موج های تشکیل شده متفاوت بودند.

این نکته قابل توجه است که هدف از به وجود آمدن میکروپایل موجی-شکل افزایش ظرفیت باربری میکروپایل با افزایش ظرفیت جداره آن بود.

همانطور که در این مقاله بررسی می شود درگیری اشکال موجی شکل دوغاب با خاک اطراف باعث افزایش اصطکاک خاک و دوغاب و در نتیجه افزایش ظرفیت باربری میکروپایل می شود.

 

دانلود مقاله تحلیل اثر شکل میکروپایل موجی-شکل روی ظرفیت باربری محوری میکروپایل به کمک تست های آزمایش سانتریفیوژ

[fusion_button link=”https://poranpey.com/wp-content/uploads/2020/04/Analysis-Of-The-Shape-Effect-On-The-Axial-performance-of-a-waveform-micropile-by-centrifuge-tests.pdf” color=”custom” size=”large” type=”” shape=”” target=”_self” title=”” gradient_colors=”#ff8800″ gradient_hover_colors=”#0c00ff” accent_color=”#000″ accent_hover_color=”#fff” bevel_color=”” border_width=”” shadow=”” icon=”” icon_divider=”yes” icon_position=”left” modal=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””]Analysis of the shape effect on the axial performance of a waveform micropile by centrifuge model tests[/fusion_button]

با دیگران به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *