شماره های تماس
02144067947 – 09128051786
شماره های تماس: 02144067947 – 09128051786 | info@poranpey.com
کنترل کیفی اختلاط عمیق خاک با سیمان

کنترل کیفی اختلاط عمیق خاک با سیمان در پروژه های بندرگاه اوکلند

کنترل کیفی اختلاط عمیق خاک با سیمان در پروژه های بندرگاه اوکلند

 

خلاصه:

روش اختلاط عمیق خاک و سیمان یا همان Deep Soil Mixing یکی از تکنولوژی های بهسازی خاک می باشد که اختلاط متریال سیمانی با خاک موجود در محل را با استفاده از شفت های چرخان توخالی و پره های اوگر متصل شده و نازل هایی در روی اوگر انجام می دهد. استفاده موفق از لحاظ فنی و اقتصادی از ستون های خاک سیمانی به وجود آمده با این روش ( DSM ) بستگی حیاتی به کیفیت ساخت و کنترل ساخت در حین اجرا دارد. دو پروژه DSM که در بندرگاه اوکلند انجام شد به عنوان مطالعه موردی این مقاله به منظور ارائه ضوابط مورد قبول و کنترل کیفی حین اجرای ستون های اختلاط عمیق DSM مورد بررسی قرار گرفته است. برنامه کنترل کیفی انجام شده در این دو پروژه اطمینان می دهد که پارامترهای هندسی و طراحی مورد نیاز برای سازه DSM به دست می آید. اطلاعات گرفته شده از این دو پروژه در این تحقیق بررسی و با اطلاعات مقاومتی از دو پروژه دیگر مقایسه شده است تا تاثیر وجود ضوابط و کنترل کیفی در اجرای ستون های DSM مشخص گردد.

یکی از نتایج مهم این کار به این صورت قابل ارائه می باشد: برنامه کنترل کیفی پیمانکار می بایست شامل:

  1. چندین مقطع و ستون آزمایشی اجرا کند
  2. در حین ساخت دیواره بازدیدهای عینی از پارامترهای اختلاط داشته باشد
  3. نمونه گیری و آزمایش از ستون های خاک-سیمانی داشته باشد.
  4. هر روز برگه گزارش کنترل کیفی برای هر ستون پر و ارائه کند.

همچنین یک مهندس باید با کرگیری از بعضی ستون ها از یکنواختی و یکپارچگی اختلاط در عمق و در مقطع اطمینان حاصل کند. جزییات نحوه کنترل کیفی ستون های اختلاط عمیق و هر کدام از موارد بالا در مقاله آورده شده است.  

دانلود مقاله

 

[fusion_button link=”https://poranpey.com/wp-content/uploads/2017/11/viewcontent.pdf” color=”custom” size=”large” type=”” shape=”” target=”_self” title=”” gradient_colors=”#ff8800″ gradient_hover_colors=”#0c00ff” accent_color=”#000″ accent_hover_color=”#fff” bevel_color=”” border_width=”” shadow=”” icon=”” icon_divider=”yes” icon_position=”left” modal=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””] quallity control of cement deep soil mixing work for the port of oakland projects [/fusion_button]

 

با دیگران به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *