شماره های تماس
02144067947 – 09128051786
شماره های تماس: 02144067947 – 09128051786 | info@poranpey.com
Quality Assessment and Quality Control of Deep Soil Mixing Construction for Stabilizing Expansive Subsoils

ارزیابی کیفی و کنترل کیفی ساخت ستون های اختلاط عمیق خاک ( DSM)

ارزیابی کیفی و کنترل کیفی ساخت ستون های اختلاط عمیق خاک ( DSM) به عنوان پایداری خاک های منبسط شونده

Quality Assessment and Quality Control of Deep Soil Mixing Construction for Stabilizing Expansive Subsoils

 

 

این مقاله به بررسی روند و نتایج برنامه مدیریتی کیفی انجام شده در طول و بلافاصله بعد از ساخت دو ستون اختلاط عمیق (DSM) می پردازد. برنامه مدیریتی کیفی ستون ها شامل آزمایشات در محل و همچنین آزمایشات کانی شناسی برای تعیین تاثیر این نوع بهسازی در طی و پایان ساخت می باشد.

تحقیقات در محل شامل آزمایش دانهول لرزه ای و روش تحلیل طیفی موج های سطحی (SASW) انجام گرفت تا با استفاده از اندازه گیری سرعت موج برشی و فشاری ستون ها و خاک اطراف میزان و درجه بهسازی ارزیابی گردد.

اسکن میکروسکوپیک الکترون ها و آنالیز پراکندگی الکترون اشعه x روی نمونه های ساخته شده در آزمایشگاه و محل انجام گرفت تا درک کیفی از درجه اختلاط به دست آمده در محل و همچنین درکی از ترکیبات شکل گرفته در مقیاس یک ذره در طی فرایند پایدارسازی حاصل گردد.

نتایج تست های آزمایشگاهی روی مغزه های گرفته شده از محل بر این نکته دلالت داشتند که هم سختی و هم مقاومت نمونه ها در محل حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد کمتر از نمونه های آماده شده در آزمایشگاه بودند.

نتایج آزمایشات لرزه ای دانهول و SASW بهسازی قابل توجهی در سختی اطراف و داخل ستون های اختلاط عمیق یا همان DSM نشان دادند. تحقیقات کانی شناسی نیز دلالت بر تشکیل هیدرات آلومینا و سیلیکا همراه با ساختار در هم تنیده ای از ذرات رس بهبودیافته با سیمان و آهک هم در آزمایشگاه و هم در محل داشتند که این موضوع نشان دهنده اختلاط مناسب خاک و بیندر در هر دو محیط می باشد. 

 

ارزیابی کیفی و کنترل کیفی ساخت ستون های اختلاط عمیق خاک ( DSM)

 

نتیجه مقاله:

به طور کلی از تحقیقات ارزیابی کیفیت و QC ستون های اختلاط عمیق خاک بررسی شده در این مقاله می توان نتیجه گرفت که ساخت ستون های DSM در خاک های زیرسطحی منبسط شونده شرایط مناسب و مورد نیاز سایت هدف را برآورده می کند.

بهبود و افزایش سریع در مشخصات مقاومتی و سختی خاک و نتایج حاصل از آزمایشات مختلف انجام گرفته در این مقاله نقش بسیار تاثیرگذار ستون های DSM جهت بهبود پارامترها و رفتار مهندسی خاک های منبسط شونده را نشان داد.

 

دانلود مقاله

[fusion_button link=”https://poranpey.com/wp-content/uploads/2020/03/2.-Quality-Assessment-and-Quality-Control-of-Deep-Soil-Mixing-Construction-for-Stabilizing-Expansive-Subsoils.pdf” color=”custom” size=”large” type=”” shape=”” target=”_self” title=”” gradient_colors=”#ff8800″ gradient_hover_colors=”#0c00ff” accent_color=”#000″ accent_hover_color=”#fff” bevel_color=”” border_width=”” shadow=”” icon=”” icon_divider=”yes” icon_position=”left” modal=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””]Quality Assessment and Quality Control of Deep Soil Mixing Construction for Stabilizing Expansive Subsoils[/fusion_button]

با دیگران به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *