شماره های تماس
02144067947 – 09128051786
شماره های تماس: 02144067947 – 09128051786 | info@poranpey.com
پیشبینی ظرفیت باربری قائم میکروپایل موجی-شکل

پیشبینی ظرفیت باربری قائم میکروپایل موجی-شکل

پیشبینی ظرفیت باربری قائم میکروپایل موجی-شکل

 

Prediction of vertical bearing capacity of waveform micropile

 

خلاصه مقاله

این مقاله یک معادله برای پیشبینی ظرفیت باربری میکروپایل موجی-شکل با درنظرگیری خصوصیات رفتاری این نوع میکروپایل را که می تواند باعث افزایش ظرفیت میکروپایل های مرسوم شود، ارائه می دهد.

ظرفیت تحمل بار میکروپایل موجی-شکل با تحلیل المان محدود سه بعدی خاک و شمع روی نتایج حاصل از آزمایشات و مطالعات موردی مدل سازی می گردد.

مکانیزم انتقال بار این نوع میکروپایل با استفاده از تحلیل عددی و معادله پیشنهادی مورد بررسی قرار می گیرد. نتایج حاصل از معادلات پیشنهادی برای تعیین ظرفیت میکروپایل موجی-شکل با نتایج آزمایشات سانتریفیوژ و مطالعات موردی مطابقت خوبی داشت.

این موضوع بر استفاده از پتانسیل قابل پیشبینی این معادله برای تعیین ظرفیت باربری میکروپایل موجی-شکل دلالت دارد.

 

نکات کلیدی این مقاله:

مدل سازی این نوع میکروپایل به صورت سه بعدی در شکل زیر آمده است.

همچنین مقایسه نتایج حاصل از مدل سازی با نتایج حاصل از آزمایشات سانتریفیوژ و مطالعات موردی در این مقاله آمده است که نشان از قابلیت مدل سازی اینگونه میکروپایل ها در نرم افزار های عددی دارد.

معادلات و تحلیل های ارائه شده در این مقاله گواه این نکته بودند که ظرفیت این میکروپایل همچنان که در نتایج آزمایشات مشخص است از مقاومت جداره استوانه ای این میکروپایل و همچنین مقاومت اطراف و مخصوصا زیر برآمدگی های این نوع میکروپایل تشکیل شده است و این موضوع موید کارایی مثبت موج ها یا همان برآمدگی های میکروپایل موجی-شکل در افزایش ظرفیت باربری قائم این نوع میکروپایل می باشد.

 

پیشبینی ظرفیت باربری قائم میکروپایل موجی-شکل

 

دانلود مقاله پیشبینی ظرفیت باربری قائم میکروپایل موجی-شکل

[fusion_button link=”https://poranpey.com/wp-content/uploads/2020/04/Prediction-of-vertical-bearing-capacity-of-waveform-micropile.pdf” color=”custom” size=”large” type=”” shape=”” target=”_self” title=”” gradient_colors=”#ff8800″ gradient_hover_colors=”#0c00ff” accent_color=”#000″ accent_hover_color=”#fff” bevel_color=”” border_width=”” shadow=”” icon=”” icon_divider=”yes” icon_position=”left” modal=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””]Prediction of vertical bearing capacity of waveform micropile[/fusion_button]

با دیگران به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *