شماره های تماس
02144067947 – 09128051786
شماره های تماس: 02144067947 – 09128051786 | info@poranpey.com
A_field_trial_of_horizontal_jet

اجرای جت گروتینگ افقی با استفاده از روش لوله کامپوزیت

مطالعه موردی در شانگهای در رابطه با اجرای جت گروتینگ افقی با استفاده از روش لوله کامپوزیت در انباشته های خاک نرم  

A field trial of horizontal jet grouting using the composite-pipe method in the soft deposits of Shanghai

 

اجرای جت گروتینگ افقی با استفاده از روش لوله کامپوزیت:

 

در این مقاله یک روش جدید اجرای ستون های افقی جت گروتینگ (Jet grouting) با عنوان روش لوله کامپوزیتی برای حذف آثار مخرب زیست محیطی حاصل از اسپویل (Spoil) در حین ساخت ارائه شده است. همچنین روند ساخت و تجهیزات ساخت این روش جدید مورد بررسی قرار گرفته است. آزمایش در محل روی ستون های ساخته شده با این روش و همچنین روش سنتی تزریق تک سیاله صورت گرفت.

اندازه گیری های محل روی تغییرشکل قائم سطح زمین، قطر ستون های جت و مقاومت فشاری تک محوری نمونه های کر گرفته شده از این ستون های خاک سیمانی انجام شد. نتایج حاصل از تغییرشکل های قائم سطح زمین نشان داد که روش کامپوزیت پایپ تاثیر کمتری روی بالا آمدگی سطح زمین نسبت به روش تک سیاله سنتی اجرای جت گروتینگ داشته است. مقایسه ای بین نتایج پیش بینی شده از روش Chai و نتایج اندازه گیری شده در محل نشان می دهد که روش Chai برای اندازه گیری جابجایی  و تغییرشکل سطح زمین با استفاده از میزان حجم اسپویل خارج شده روشی کارامد می باشد.

 

خواندن این مقاله نیز توصیه می شود: مقابله با روانگرایی با استفاده از ستون های جت گروتینگ در زلزله سال ۱۹۹۹ Kocaeli (مطالعه موردی)

 

روش لوله کامپوزیتی برای اجرای جت گروتینگ و تجهیزات جت گروتینگ مورد استفاده در این روش در شکل زیر نشان داده شده است. مشخصه اصلی این روش طراحی لوله کامپوزیتی و قسمت جلو راد یا مانیتور می باشد. لوله کامپوزیتی برای انتقال و تزریق با فشار سیال و جریان هوا به قسمت مانیتور و خروج میزان اسپویل به وجود آمده از اجرای جت گروتینگ به طور همزمان استفاده شده است.

به دلیل جمع آوری اسپویل تولید شده ( generated spoil) این روش بسیار در کاهش آلودگی های زیست محیطی موثر می باشد. به عنوان مثال اجرا جت گروتینگ و به وجود آمدن اسپویل و پساب دوغاب موجب آلودگی و خطرات بسیار زیست محیطی در کنار یک رودخانه یا یک زمین کشاورزی یا حتی کنار درختان می شود. در این روش با به وجود آمدن یک مکش در لوله کامپوزیتی مشکل جمع آوری اسپویل حل شده است.

 

اجرای جت گروتینگ افقی با استفاده از روش لوله کامپوزیت
تصویر شماتیک از تجهیزات اجرای جت گروتینگ در روش لوله کامپوزیتی

 

 

اجرای جت گروتینگ افقی با استفاده از روش لوله کامپوزیت
مقطع شماتیک a) لوله کامپوزیت و b) مانیتور

 

اجرای جت گروتینگ افقی با استفاده از روش لوله کامپوزیت
مراحل ساخت و اجرای ستون های افقی جت گروتینگ با روش جدید

 

در این مقاله همچنین رابطه بین حجم اسپویل خارج شده و قطر ستون های جت گروتینگ مورد بحث قرار گرفته شده است و نتایج حاصل از مطالعه موردی روی مقاومت فشاری تک محوره جت گروتینگ و قطر ارائه شده است. بازه مقاومت فشاری ستون های خاک سیمانی در این مقاله بین ۱.۸ تا ۸ مگاپاسکال و قطر ستون ها هم با روش های مختلف بین ۱.۰۲ تا ۱.۶۱ متر متفاوت بودند که عوامل تاثیرگذار در این مقادیر مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

Liquefaction Mitigation Using Jet-grout Columns-03

 

دانلود مقاله

 

[fusion_button link=”https://poranpey.com/wp-content/uploads/2019/10/A_field_trial_of_horizontal_jet.pdf” color=”custom” size=”large” type=”” shape=”” target=”_self” title=”” gradient_colors=”#ff8800″ gradient_hover_colors=”#0c00ff” accent_color=”#000″ accent_hover_color=”#fff” bevel_color=”” border_width=”” shadow=”” icon=”” icon_divider=”yes” icon_position=”left” modal=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””] horizontal-jet-grouting-using-the-composite-pipe-method [/fusion_button]

با دیگران به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *