شماره های تماس
02144067947 – 09128051786
شماره های تماس: 02144067947 – 09128051786 | info@poranpey.com
نگاهی به اختلاط عمیق خاک در نیوزلند

نگاهی به اختلاط عمیق خاک در نیوزلند

نگاهی به اختلاط عمیق خاک در نیوزلند

 

An update of Deep Soil Mixing in New Zealand

 

چکیده مقاله

این مقاله پیشرفت های اخیر حوزه استفاده از ستون های اختلاط عمیق خاک یا همان Deep Soil Mixing (DSM) در نیوزلند ارائه می دهد. همانطور که بازسازی و بهسازی شیب جاده ها به عنوان یک حوزه کاربردی سنتی ستون های اختلاط عمیق خاک در نظر گرفته می شود، مقابله با رونگرایی و بهسازی بستر فونداسیون ها جزو کاربردهای اخیر این ستون ها شناخته می شود. نکات مثبت اختلاط عمیق خاک در حین بررسی چندین پروژه واقعی مورد ارزیابی قرار گرفته است. این مقاله اطلاعات و پروژه های ارائه شده در نیوزلند که در سال ۲۰۰۴ در کنفرانس ژئومکانیک بررسی شده بود را به روز کرده است و پروژه های جدیدی را مورد بررسی قرار داده است.

 

نگاهی به اختلاط عمیق خاک در نیوزلند

نگاهی به اختلاط عمیق خاک در نیوزلند

نگاهی به اختلاط عمیق خاک در نیوزلند

 

نگاهی به اختلاط عمیق خاک در نیوزلند

نکات این مقاله

اختلاط عمیق خاک به روش تر ثابت کرده است که در نیوزلند در خاک های نرم و مسئله دار به عنوان یکی از روش های بهسازی خاک موفق بوده است. اجرای ستون های اختلاط عمیق خاک، روشی است اقتصادی که امکان کنترل کیفی دقیق از ستون های اجرایی را در حین عملیات به دست می دهد. کاربردهای فراوان این روش در حوزه های مختلف مهندسی عمران مانند راه سازی پل سازی بهسازی بستر فونداسیون ها آببندی و پایدارسازی دیواره گود و همچنین مقابله با روانگرایی، این روش را مورد توجه مهندسان طراح و کارفرمایان قرار داده است.

 

دانلود مقاله

[fusion_button link=”https://poranpey.com/wp-content/uploads/2020/04/An-update-of-Deep-Soil-Mixing-in-New-Zealand.pdf” color=”custom” size=”large” type=”” shape=”” target=”_self” title=”” gradient_colors=”#ff8800″ gradient_hover_colors=”#0c00ff” accent_color=”#000″ accent_hover_color=”#fff” bevel_color=”” border_width=”” shadow=”” icon=”” icon_divider=”yes” icon_position=”left” modal=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””]An update of Deep Soil Mixing in New Zealand[/fusion_button]

با دیگران به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *