شماره های تماس
02144067947 – 09128051786
شماره های تماس: 02144067947 – 09128051786 | info@poranpey.com
پارامترهایی که در کارایی گروه میکروپایل تاثیرگذارند

پارامترهایی که در کارایی گروه میکروپایل تاثیرگذارند

پارامترهایی که در کارایی گروه میکروپایل تاثیرگذارند

 

A STUDY OF PARAMETERS INFLUENCING EFFICIENCY OF MICROPILE GROUPS

 

خلاصه مقاله

میکروپایل ها به صورت گروهی یا شبکه ای می توانند بارهای وارده را تحمل کنند. وقتی به صورت گروه و شبکه کار می کنند میکروپایل ها و خاک اطراف یک بلوک کامپوزیتی برای تحمل بار تشکیل می دهند.

این امر موجب به وجود آمدن یک ظرفیت تحمل بار گروهی یا شبکه ای می شود که با جمع ظرفیت های تک تک میکروپایل ها متفاوت است.

اثر گروه شمع ها در خاک های درشت دانه توسط محققین بسیاری مورد مطالعه قرار گرفته است که البته قابل توجه است که نتایج ناسازگاری هایی در مطالعات مختلف با هم داشته اند.

بنابراین، در عمل مشکل است که کارایی یک گروه میکروپایل را بدون درنظرگیری همه پارامترهای تاثیرگذار در تست های مختلف با هم مقایسه کنیم. در این تحقیق با انجام چندین آزمایش رفتار گروه میکروپایل در خاک های ماسه ای مورد بررسی قرار گرفته است.

به طور خاص ۳ پارامتر نسبن طول به قطر، فاصله شمع ها و دانسیته نسبی خاک بررسی شده است.

به همین منظور ۱۲ گروه میکروپایل که به صورت مربعی چیده شده اند و در هر ردیف ۴ میکروپایل قرار می گرفت، مورد آزمایش واقع شدند. فاصله مرکز به مرکز آن ها ۲D، ۴Dو ۶D و طول به قطر آن ها ۲۰، ۳۵، ۵۰ و ۶۵ در نظر گرفته شده بود. خاک مورد بررسی نیز با دانسیته ۵۰، ۳۰ و ۸۰ درصد تحت آزمایش قرار گرفت.

بعد از اتمام مدل سازی میکروپایل ها تحت بار فشاری آزمایش شدند.

 

خلاصه ای از نتایج:

کارایی گروه میکروپایل در حالتی که فاصله مرکز به مرکز میکروپایل ها ۴D بود، برای انواع نسبت های طول به قطر ماکسیمم مقدار خود در ماسه سست و متوسط داشت. اثر مثبت گروه در اکثر مدل سازی های صورت گرفته دیده می شد اما در تست گروه میکروپایل در خاک متراکم با دانسیته ۸۰ درصد بدین صورت نبود و گروه تاثیر منفی در ظرفیت مجموع میکروپایل ها داشت.

بیشترین ظرفیت و کارایی گروه میکروپایل در این آزمایش ها تابعی از نسبت طول به قطر میکروپایل، فاصله مرکز به مرکز آن ها و دانسیته نسبی ماسه بود که در این مقاله فرموللایزه شده است. 

 

پارامترهایی که در کارایی گروه میکروپایل تاثیرگذارند

 

دانلود مقاله پارامترهایی که در کارایی گروه میکروپایل تاثیرگذارند

[fusion_button link=”https://poranpey.com/wp-content/uploads/2020/04/A-STUDY-OF-PARAMETERS-INFLUENCING-EFFICIENCY-OF-MICROPILE-GROUPS.pdf” color=”custom” size=”large” type=”” shape=”” target=”_self” title=”” gradient_colors=”#ff8800″ gradient_hover_colors=”#0c00ff” accent_color=”#000″ accent_hover_color=”#fff” bevel_color=”” border_width=”” shadow=”” icon=”” icon_divider=”yes” icon_position=”left” modal=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””]A STUDY OF PARAMETERS INFLUENCING EFFICIENCY OF MICROPILE GROUPS[/fusion_button]

با دیگران به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *